Promieniowanie z telefonów – bać się, czy nie

Promieniowanie z telefonów – bać się, czy nie

W telefonach komórkowych zazwyczaj boimy się tego że  emitują one promieniowanie. Są to głównie fale radiowe do komunikacji z siecią GSM oraz WiFi, wykorzystywane w protokole Bluetooth. W każdym telefonie znajduje się antena oraz nadajnik – i to właśnie ten nadajnik wzbudza największe kontrowersje.

Sama nazwa „promieniowanie” niezbyt dobrze nam się kojarzy a w związku z tym że na codzień korzystamy z komórki,  to pojęcie to nabiera jeszcze większego znaczenia. Promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane jest przez telefonię oraz tym podobne urządzenia. W dużym stopniu jest zbiorem zjawisk o różnego rodzaju właściwościach i różnym stopniu oddziaływania na materię.

Producenci telefonów przekonują, że badania nie dowiodły jednoznacznie iż jest to dla nas szkodliwe. Sprawa jest „sporna” a  bezpieczniej jest wiedzieć, na jaki poziom promieniowania narażamy się korzystając ze swojej komórki.

Życie bez telefonów komórkowych i innych urządzeń bezprzewodowych wydaje się dziś nie do pomyślenia, ale rosnąca grupa ekspertów przestrzega, że nasz stały, bliski kontakt z tymi silnymi polami może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.
Jesteśmy wystawieni na „100 milionów silniejsze promieniowanie elektromagnetyczne niż nasi dziadkowie”. Obawy wzrosły jeszcze bardziej, kiedy WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) przeanalizowała dane i ogłosiła, że telefony komórkowe mogą być rakotwórcze. Sprawa leży wciąż w granicach prawdopodobieństwa, ale szereg badań wskazuje na związek pól elektromagnetycznych – szczególnie pochodzących z komórek, gdyż trzymamy je blisko ciała – z guzem mózgu, uszkodzeniem DNA, problemami z bezpłodnością i autyzmem.

Promieniowanie o częstotliwości radiowej jest formą pola elektromagnetycznego, którą emitują nasze telefony. Przez długi czas byliśmy przekonani, że jest ono nieszkodliwe, ponieważ promieniowanie to jest niejonizujące oraz angażuje niski poziom mocy. Okazało się jednak, że może ono przenikać do ludzkiego organizmu i powodować zniszczenia.


LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ!

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/promieniowanie-z-telefonow-bac-sie-czy-nie/
YouTube267
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 82988

Dzisiejsze Wizyty: 1671

Użytkownicy Online: 18

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij