Krypto Kalendarz – 29 maja (hard forki i air dropy)

Krypto Kalendarz – 29 maja (hard forki i air dropy)

Wtorkowa sesja na rynku kryptowalut zapowiada się dość ciekawie, głównie ze względu na hard forki, które powinny mieć miejsce w godzinach wieczornych. W związku z nimi czekają nas również airdropy. Najważniejsze wydarzenia zaplanowane na 29 maja opisaliśmy poniżej.

 
WormMining
 

Electroneum – hard fork (Electronero) i airdrop

Hard fork łańcucha Electroneum zostanie przeprowadzony na bloku numer 307 tys., który zgodnie z licznikiem dostępnym na stronie projektu powinien być wydobyty 29 maja w godzinach wieczornych. W ramach hard forka powstanie nowa kryptowaluta – Electronero. Z tego względu z podziałem łańcucha związany będzie airdrop – każda osoba, która w momencie hard forka będzie posiadała jednostki Electroneum (ECN) otrzyma taką samą liczbę jednostek Electronero (ECNX).

 

 
GCC
 

Ethereum Classic – hard fork

Na temat hard forka Ethereum Classic pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Teraz z dużym prawdopodobieństwem można już powiedzieć, że nastąpi on 29 maja. Podział łańcucha ma nastąpić na bloku numer 5,9 mln. Przy tempie wydobycia kilku bloków na minutę zostanie on osiągnięty właśnie we wtorek.

Hard fork nie będzie wiązał się z powstaniem nowej kryptowaluty i airdropem. Stanowi jedynie usprawnienie sieci Ethereum Classic poprzez usunięcie tzw. „Difficulty Bomb” – wcześniej zaimplementowanego narzędzia, mającego na celu migrację deweloperów na nowy algorytm konsensusu – Proof-of-Stake. Usunięcie Difficulty Bomb jest konieczne, by uniknąć załamania się sieci. Narzędzie to sprawia bowiem, że co 100 tys. bloków minimalna trudność wydobycia rośnie dwukrotnie. Takie tempo wzrostu trudności wydobycia oznaczałoby, że przy bloku nr 6500000 (który orientacyjnie wypadnie we wrześniu tego roku) mining przestałby być opłacalny. Stopniowe odchodzenie minerów w kierunku innych projektów stanowiłoby więc zagrożenie dla sieci.

Ethereum Classic tworzy zdecentralizowaną platformę dla smart kontraktów. Kryptowaluta została utworzona w ramach hard forka Ethereum. Ten nastąpił w połowie 2016 roku, gdy po kradzieży przez hackera środków o wartości 60 mln dolarów nie osiągnięto zgodności co do tego, czy deweloperzy powinni przeprogramować kod skradzione środki wróciły do właścicieli.

 
YOUOK
 

Bitcoin – hard fork (airdrop Micro Bitcoin)

O hard forku Micro Bitcoin wspominaliśmy już w poprzednim Krypto Kalendarzu z racji tego, że był on pierwotnie zapowiadany na 26 maja. Podziały łańcucha następują na z góry ustalonym bloku, przez co trudno jest określić dokładną datę hard forka – poszczególne bloki nie są wydobywane w równych odstępach czasu. Hard fork Micro Bitcoin zaplanowany jest a bloku numer 525000 i zgodnie z licznikiem dostępnym na stronie projektu powinno do niego dojść 29 maja w godzinach wieczornych.

Micro Bitcoin to projekt, który zasadniczo niewiele różni się od klasycznego Bitcoina, gdyż opiera się na funkcji płatniczej. Zasadniczą różnicą może być to, że jego celem jest zachęcanie do wykorzystania w mikro-płatnościach. Sam Bitcoin nie sprawdza się do końca przy realizacji małych transakcji ze względu na wysokie koszty transakcyjne i długie oczekiwanie na realizację. Micro Bitcoin ma zaradzić temu problemowi.

Maksymalna podaż MBC ma wynieść 210 mld, z czego 5% ma zostać wydobyte w fazie pre-mine. Maksymalna ilość jednostek MBC wskazuje, że na każdą jednostkę BTC przypada 10 tys. jednostek MBC, jako że maksymalna podaż BTC ma wynieść 21 mln. W takiej proporcji odbędzie się tym samym airdrop MBC – za każdą posiadaną na portfelu jednostkę BTC otrzymamy 10 tys. jednostek MBC. Najbezpieczniejszym sposobem jest w tym przypadku trzymanie BTC na prywatnym portfelu, gdyż może okazać się, że nie wszystkie giełdy będą wspierały hard fork.

Blockchain Bitcoina był już wielokrotnie dzielony, przez co tworzone były nowe kryptowaluty. Najpopularniejsze coiny, które powstały na bazie oryginalnego łańcucha Bitcoina to: Bitcoin Cash, Bitcoin Gold i Bitcoin Private………….

 

 
BITCLUB
 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/krypto-kalendarz-29-maja-hard-forki-i-air-dropy/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69286

Dzisiejsze Wizyty: 4

Użytkownicy Online: 7

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
#59 BiznesoHolicy – czyli Burza Mózgów Akademia Milionerów – Transparentność

Transparentność w biznesie online a także w życiu prywatnym jest bardzo ważną rzeczą. Zazwyczaj chcemy mieć do czynienia z osobą...

Zamknij