Kolejne darmowe tokeny – Airdrop

Kolejne darmowe tokeny – Airdrop

Airdropy – darmowe tokeny i  alternatywa dla ICO?

 

Rok 2017 przejdzie zapewne do historii jako rok ICO – w ramach tokenowych ofert publicznych zebrano wówczas ponad 6 mld USD! W międzyczasie nie obyło się bez perturbacji politycznych – wiele działo się w obszarze regulacji, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie Komisja ds. Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) uznała, że sprzedaż tokenów w drodze ICO podlega przepisom federalnym dotyczącym papierów wartościowych. Niedługo później we wrześniu jak grom z nieba spadła informacja o całkowitym zakazie tej formy pozyskiwania kapitału w Chinach, zaś w ślad nimi poszła Korea Południowa. Jakby tego było mało, na początku tego roku Facebook zakazał reklamy ICO w ramach postów sponsorowanych, zaś zaraz później obostrzenia wprowadził  Google, Snapchat i Twitter. Co prawda w tym roku miały miejsce liczne ICO i zapewne niejedna taka emisja przed nami. Jednak wobec zaistniałych utrudnień i zawiłości, rodzi się pytanie o rozwiązania alternatywne oraz/lub równoległe. Jednym z nich mogą być zrzuty tokenów, czyli airdropy.

Zobacz również: Korea Południowa rozważa ponowną legalizację ICO

 
BTC Indie
 

Co to takiego są airdropy?

Wspominany termin wywodzi się z dziedziny militarnej i jego pierwotne słownikowe znaczenie to zrzuty dostaw, ekwipunku żołnierzy lub personelu z samolotów przy użyciu spadochronów, zwykle w kontekście działań wojennych. W odniesieniu do kryptowalut, airdopy pozwalają nowopowstałym projektom rozdawać określoną pulę tokenów w ramach procesu rozruchu i dystrybucji. Wówczas posiadacze portfeli ze zdeponowanymi na nich określonymi walutami, takimi jak Ethereum czy Bitcoin, uzyskują za darmo pewną ilość tokenów danego startupu.

Trochę technikaliów

Z technicznego punktu widzenia wygląda to tak, że deweloperzy robią kopię całego blockchainu (tzw. snapshot) na dany moment i przydzielają darmowe tokeny nowego krypto projektu. Monety trafiają automatycznie do portfeli szczęśliwych użytkowników dedykowanych portfeli Ethereum, Bitcoina lub innej kryptowaluty bazowej, ale nierzadko jest tak, że zanim otrzymamy nasze freebies, trzeba spełnić określone wymogi, takie jak np. posiadanie określonego salda w kryptowalucie bazowej i innych, o czym będzie mowa w dalszej części. Warto zatem sprawdzać od czasu do czasu stan naszych portfeli – może na nas czekać niespodzianka w postaci airdropowych tokenów.

 
ROCKWALL INVESTMENTS

Airdropy giełdowe oraz w ramach hard forków

Zrzuty coinów mogą być organizowane również przez giełdy kryptowalut, tak jak to miało miejsce w przypadku Binance – pod koniec 2017 roku jej użytkownicy użytkownicy byli mile zaskoczeni otrzymując po 500 sztuk tokenów TRX tylko poprzez trzymanie na giełdzie równowartości 0,003 BTC lub więcej…….

 

 
E-Commerce
 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/kolejne-darmowe-tokeny-airdrop/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69436

Dzisiejsze Wizyty: 92

Użytkownicy Online: 2

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
#56 BiznesoHolicy – Halloween – czyli Burza Mózgów Akademia Milionerów – Automatyzacja Biznesu

Wydanie Burzy Mózgów na wesoło ale też trochę ..strasznie. Grunt to dobra zabawa. Automatyzacja w Biznesie - Co robić aby...

Zamknij