Intel pracuje nad wydajnym energetycznie, systemem wydobywania Bitcoinów

Intel pracuje nad wydajnym energetycznie, systemem wydobywania Bitcoinów


Intel uzyskał patent SHA-256 na bitcoin mining, który obejmuje procesor i akcelerator sprzętowy. Patent przyznał Urząd Patentowy oraz Znak Towarowy Stanów Zjednoczonych. Opatentowany sprzęt został zaprojektowany w celu zapewnienia większej efektywności energetycznej w górnictwie poprzez zmniejszenie powierzchni obwodu i zużycia energii. Możliwość ta została osiągnięta  poprzez wykorzystanie szeregu akceleratorów sprzętowych i koncentruje się na różnych etapach „hashing process”. System zawiera również udoskonalenia mikro-architektoniczne i wykorzystuje selektywne połączenie parametrów w celu złagodzenia powtarzalności obliczeń, zmniejszając w ten sposób zużycie energii nawet o 15 procent. We wrześniu Intel złożył również wniosek patentowy dotyczący akceleratora sprzętowego do wydobywania bitcoin, który ma obniżyć zużycie energii na hasz, jednocześnie zwiększając wydajność na wat. Nowa innowacja miała na celu zminimalizowanie czasu potrzebnego na znalezienie 32-bitowego klucza w bloku bitcoinów. Nowości pojawiają się po spadku cen bitcoin, który doprowadził wielu górników do rezygnacji z powodu malejących zysków.   Ponieważ więcej górników wyłącza swoje maszyny, proces staje się łatwiejszy i z natury mniej zużywa energii.

 
NEXUS
 

 Efektywność energetyczna – rosnąca konieczność w wydobywaniu Bitcoinów


Pomimo znaczącego spadku Bitcoin z poziomu 6400 $ na 3400 $ jest nadzieja, że ​​bardziej wydajne urządzenia i trwały spadek trudności wydobywczych przyczynią się do ponownego wejścia na rynek  mniejszych kopalni. Ponieważ firmy technologiczne koncentrują się na poprawie mocy obliczeniowej i związanej z tym technologii wykorzystywanej w sprzęcie, farmy crypto zostały zmuszone do poszukiwania tańszych, odnawialnych źródeł energii. Ma to na celu zmniejszenie kosztów zużycia energii, które znacząco wpływają na rentowność miningu. Bardzo prawdopodobne, że konsekwentny rozwój wydajniejszego sprzętu do wydobycia monet cyfrowych przez firmy technologiczne, będzie stymulował dalszy rozwój branży w jego dłuższej perspektywie.

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/intel-pracuje-nad-wydajnym-energetycznie-systemem-wydobywania-bitcoinow/
YouTube267
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 82987

Dzisiejsze Wizyty: 1666

Użytkownicy Online: 15

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij