Długo oczekiwane nowe regulacje kryptowalut w Polsce już są

Długo oczekiwane nowe regulacje kryptowalut w Polsce już są

Polski rząd wprowadza nowe regulacje kryptowalut

Polscy ustawodawcy opublikowali długo wyczekiwany nowy projekt ustawy, której celem jest wyklarowanie polityki podatkowej w obszarze kryptowalut. Dokument został opublikowany na stronie internetowej rządu w piątek, 24 sierpnia.

Nowy dokument został przekazany do konsultacji, a Polska Rada Ministrów dokona jego przeglądu w trzecim kwartale 2018 r. Wcześniejsze przepisy podatkowe, które zostały krytycznie przyjęte przez polskie środowisko kryptowalut na początku tego roku, stały się bardziej przejrzyste. Celem ustawy jest uproszczenie systemu podatkowego dla transakcji przeprowadzanych w kryptowalutach.

Po pierwsze, ustawa definiuje kryptowaluty, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu jako „cyfrową reprezentację pieniędzy”. Ponadto, waluty wirtualne zostały podzielone na dwie grupy – kryptowaluty i scentralizowaną waluty wirtualne. Mogą być wykorzystywane jako środek wymiany w handlu elektronicznym i akceptowane jako środek płatniczy.

 
Alternet
 

W kwestii podatków, rozliczenia obowiązują zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Transakcje kryptowalutowe wykonywane na giełdzie lub indywidualnie, będą wolne od podatku. Jednocześnie dochody ze sprzedaży usług, nieruchomości i towarów będą traktowane jako przychód podlegający opodatkowaniu.

polska regulacje kryptowalut

Dokument porusza również kwestię osób zajmujących się kopaniem kryptowalut. Wynika z niego, że Ci którzy działają wyłącznie na własny rachunek, nie zostaną obciążeni podatkiem. Natomiast wszyscy, którzy pracują dla innych podmiotów lub osób fizycznych, będą zobowiązani do płacenia podatków.

Obecnie podatek dochodowy w Polsce wynosi 18% w przypadku dochodu w wysokości do 85500 złotych i 32% w przypadku dochodów powyżej tego limitu.

 
FAP-AIOP
 

Ciężki rok dla użytkowników kryptowalut w Polsce

Rok 2018 rozpoczął się w Polsce od masowej kampanii antykryptowalutowej. W lutym Narodowy Bank Polski przeznaczył około 100 000 złotych na materiał skierowany przeciwko kryptowalutom, który został opublikowany w serwisie YouTube, po czym był nadawany również w polskiej telewizji. W maju podobna kampania została zorganizowana przez polski Urząd Nadzoru Finansowego (KNF). Wówczas przeznaczono na ten cel kwotę ponad 600 000 złotych……..

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/dlugo-oczekiwane-nowe-regulacje-kryptowalut-w-polsce-juz-sa/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

FIRMA W KTÓREJ – DOMINUJĄ FINANSE

PROMUJ, REKLAMUJ!


ZARABIAJ BEZ POLECONYCH!


TPS

 
 

ŚWIETNY PORTAL DO REKLAMY TWOICH PROGRAMÓW PARTNERSKICH

The Most Popular Traffic Exchange

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

GIEŁDA – KRYPTO

 
 

NIE ZNASZ SIĘ NA KOPARKACH, NA TRADINGU A I TAK ZARABIASZ! TO JEST MOC INTERNETU!

 
 

Zostań właścicielem sprzętu wydobywczego

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM AUTOINVESTORA

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

TANIE KONTRAKTY = Z CZASEM SPORE ZYSKI

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 49169

Dzisiejsze Wizyty: 1109

Użytkownicy Online: 18

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Sejfik – Wszystko w Jednym!

        Chciałbym polecić bardzo ciekawy serwis, tak do zarabiania jak i do reklamowania się.  Dawno temu sie...

Zamknij