Czym jest platforma Waves?

Czym jest platforma Waves?

 

Waves to platforma blockchain, za pomocą której możesz stworzyć swój własny token. Niezależnie od tego, czy chcesz crowdfundować projekt, stworzyć program lojalnościowy, czy utworzyć walutę w aplikacji, warto zaglądać do platformy Waves.

Na dzień dzisiejszy:

 

Zgodnie ze swoją witryną możesz stworzyć swój własny token w zaledwie jedną minutę. Waves zawiera również zdecentralizowaną wymianę (DEX), w której możesz wymienić nowo utworzoną monetę na parę handlową z dowolnym innym tokenem Waves.

 

Jak działa ta platforma

 

Nowe tokeny, które tworzysz i przenosisz za pomocą platformy Waves są wykonywane jako załączniki w transakcjach blockchain. W tym przpyadku mamy jednak do czynienia ciągle z pewnym problemem. Korzystając z typowego protokołu blockchain, jak np. w przypadku Bitcoina, oprogramowanie klienta sieciowego musi aktualizować się z każdym nowym typem transakcji.


Już ponad 250 000 użytkowników korzysta z Presearch!

 
 

Aby temu zapobiec, Waves implementuje nowe typy transakcji za pomocą wtyczek jako rozszerzenia na rdzennym oprogramowaniu. W ten sposób, nawet jeśli klientowi brakuje wtyczki, nadal może przekazywać transakcję niestandardową za pośrednictwem sieci i skutecznie uczestniczyć w sieci bez aktualizacji oprogramowania.

W rdzeniu oprogramowania Waves dostępnych jest kilka funkcji:

    Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)
Zdecentralizowana wymiana (DEX)
Inteligentne kontrakty

 

Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT’s)

 

Podstawowym celem platformy Waves jest tworzenie i przenoszenie tokenów niestandardowych. Możesz utworzyć token bezpośrednio przez klienta, który jest dostępny w Internecie, a także w systemach Android i iOS.

Żetony które tworzysz, można kupować, sprzedawać, wymieniać i zawierać transakcje bez pośrednika. W związku z tym że możesz dostosować swoją monetę, to możesz też nią reprezenotwać to co chcesz. Możesz nie uzyskać tak dużej funkcjonalności jak na innej platformie takiej jak Ethereum, z drugiej jednak strony korzystanie z Waves jest dużo łatwiejsze i wymaga zerowej wiedzy o kodowaniu. Ta łatwość użycia sprawia, że platforma Waves jest idealna dla finansowania społecznościowego, prostych ICO i programów lojalnościowych.

Koszt 1 WAVE powoduje utworzenie tokena niestandardowego – około 2,00 $ w momencie pisania tego tekstu.

Korzystanie z platformy znacznie wzrosło od czasu uruchomienia. Od grudnia 2017 r. liczba tokenów niestandardowych wydanych na platformie Waves wzrosła z 7000 do prawie 20 000 CAT.

 

Zdecentralizowana wymiana (DEX)

 

Zdecentralizowane giełdy zmniejszają ryzyko w przeciwieństwie do typowej scentralizowanej wymiany.

Ponieważ twoje środki są przechowywane bezpośrednio w twoim portfelu, praktycznie nie ma szans na zhakowanie DEX-a. Ponadto decentralizacja oznacza, że nie ma administratora, który mógłby zamrozić twoje fundusze lub ograniczyć transakcje i wypłaty. Masz pełną kontrolę nad swoim kontem.

Waves DEX wykorzystuje automat do parowania zleceń kupna / sprzedaży i wymiany tokenów po zrealizowaniu zleceń.

 

 

Smart Contracts

 

We wrześniu 2018 r. zespół Waves wdrożył pierwszy zestaw funkcji inteligentnego kontraktu na platformie. Nowe funkcje obejmują „adresy multi-sig, zamrożenie tokenów, głosowanie i Oracles.” Inteligentne kontrakty wykorzystują nowy język programowania, RIDE, opracowany specjalnie dla projektu.

 
 

W przeciwieństwie do inteligentnych kontraktów Ethereum, te na Waves nie wymagają Gas do wykonania. Zamiast tego sieć pobiera minimalną, zryczałtowaną opłatę.

 

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/czym-jest-platforma-waves/
YouTube266
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 81132

Dzisiejsze Wizyty: 141

Użytkownicy Online: 7

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij