Czy w amerykańskim kongresie posiadają Bitcoiny?

Czy w amerykańskim kongresie posiadają Bitcoiny?

Co najmniej jeden członek amerykańskiego Kongresu posiada Bitcoiny

 

Publikując swoje tegoroczne oświadczenie majątkowe, reprezentujący stan Wirginia, republikanin Bob Goodlatte stał się prawdopodobnie pierwszym członkiem amerykańskiego Kongresu, który zdeklarował posiadanie aktywów cyfrowych w postaci bitcoinów, jak i innych kryptowalut.

W swoim oświadczeniu Goodlatte deklaruje posiadanie kryptowalut na łączną sumę od 17 do 80 tyś. dolarów – w tym bitcoinów (BTC) o wartości pomiędzy 15 001 a 50 000 dolarów, jak również monet Bitcoin Cash (BCH) oraz Ethereum (ETH), obie pozycje o wartości pomiędzy 1 001 a 15 000 dolarów.

Niewykluczone, iż Goodlatte nie okaże się jedynym członkiem Kongresu, który posiada kryptowaluty w swoim inwestycyjnym portfolio, a to za sprawą jednej z ostatnich uchwał amerykańskiego Biura Etyki Rządowej (Office of Government Ethics – OGE), zobowiązującej pracowników rządowych organów wykonawczych do raportowania wszelkiej ilości posiadanych przez nich kryptowalut. Podobnego rodzaju zasady obowiązują obecnie również w Australii.

 
 

Rozporządzenie OGE wyznacza kongresmenom również 45 dni na zadeklarowanie wszystkich transakcji dokonanych za pomocą kryptowalut, tak jak dotychczas obowiązywało to w przypadku innego rodzaju dokonywanych przez nich transakcji.

Nie wszystkich musi zaskakiwać fakt, iż to Goodlatte okazał się pierwszym amerykańskim kongresmenem, który publicznie zadeklarował posiadanie kryptowalut. Jego syn, Bob Goodlatte Jr, jest także zwolennikiem technologii kryptowalut i łańcucha bloków. Według waszyngtońskiego portalu informacyjnego Sludge, na który powołuje się również Forbes, Goodlatte Jr miał w przeszłości dokonać też znaczącej inwestycji w platformę Coinbase.

Bob Goodlatte senior jest ponadto członkiem (jak i współzałożycielem) Congressional Blockchain Caucus – ponadpartyjnego stowarzyszenia kongresmenów będących zwolennikami i propagatorami technologii łańcucha bloków.

 
 

Innymi z jego członków są również: reprezentujący demokratów ze stanu Kolorado, Jared Polis (będący równocześnie trzecim najbogatszym przedstawicielem obecnego Kongresu i zarazem najbogatszym demokratą wśród kongresmenów), jak również republikanin Greg Gianforte (drugi najbogatszy przedstawiciel obecnego Kongresu).

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/czy-w-amerykanskim-kongresie-posiadaja-bitcoiny/
YouTube266
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 81131

Dzisiejsze Wizyty: 139

Użytkownicy Online: 5

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij