Czy naprawdę potrzebujemy kryptowalut? – Nowoczesna eksploracja pieniędzy

Czy naprawdę potrzebujemy kryptowalut? – Nowoczesna eksploracja pieniędzy

Wielu czołowych biznesmenów i ekonomistów zakwestionowało potrzebę stosowania walut kryptograficznych w stosunku do tradycyjnych papierowych walut. Bitcoin, pierwsza zdecentralizowana krypto-waluta, została w dużej mierze stworzona jako reakcja i zyskała popularność w wyniku kryzysu finansowego 2008/2009. Aby zrozumieć, dlaczego kryptowaluty istnieją i jakie korzyści zapewniają, najpierw musimy cofnąć się w czasie do źródeł pieniądza papierowego.

 

Urodzony na Wschodzie

 

Pieniądz papierowy nie jest zjawiskiem nowym. Używamy go od około tysiącleci. Najwcześniej zarejestrowane zastosowania zaobserwowano w Chinach około 1000 przed naszą erą.

 

 

 

Chiński rząd bardzo szybko zdał sobie sprawę z korzyści płynących z używania papieru na monetach. Były tanie w produkcji i łatwe do dystrybucji. Cała nowa era handlu miała wkrótce się zmienić.

   
 
 
 

Ale czym są pieniądze dokładnie?

 

Większość z nas dorasta, wierząc w pieniądz a szczególnie ten rządowy, drukowany.  Łatwo jednak zauważyć że właściwie wszystko można wykorzystać jako walutę. Współcześni ekonomiści zgadzają się, że zdrowe pieniądze mają następujące 3 właściwości:

 

-Store of Value

-Unit of Account

-Medium of Exchange

 

Store of Value

Pieniądze mają wartość, jeśli mają ograniczoną podaż. Dlatego zbieramy rzadkie przedmioty, takie jak biżuteria artystyczna, winna i złota. Mają również wartość, jeśli postrzegamy je jako substytut ciągle utrzymujący wartość. Obecnie tylko wiara rządów popiera większość walut narodowych.

Unit of Account

Pieniądze wymagają pewnego rodzaju systemu księgowego (lub księgi rachunkowej) do rejestrowania dodatnich i ujemnych sald w przypadku wymiany towarów i usług. W systemie gotówkowym działa to dobrze, ponieważ Twoje pieniądze są w wartości, gdy otrzymujesz dobro lub usługę. System cyfrowy musi jednak sprawiedliwie dokonywać transakcji debetowych i kredytowych, w przeciwnym razie system się psuje.

Medium of Exchange

Dobry środek wymiany można łatwo przenieść między kupujących i sprzedających i ponownie wykorzystać w przyszłych transakcjach. Kukurydza 🙂 na przykład nie jest dobrym środkiem wymiany. Wymaga dużej ilości miejsca na jej przetrzymywanie, jest trudna w obsłudze i szybko rozpada się. Monety i papierowe pieniądze tradycyjnie działały całkiem nieźle. Są małe i łatwe do noszenia.

 
BITCLUB
 

Wady z obecnym systemem

Jako wynalazek oraz powszechne przyjęcie chińskiej waluty papierowej przez Chińczyków było innowacyjnym sposobem na umożliwienie handlu. Jednakże przyniosło to kilka poważnych słabości:

Aby być w posiadaniu tego oficjalnego, wartościowego   papieru, potrzebujesz centralnego organu (rządu / banku), aby go wydać. Oznacza to ostatecznie, że jako przedsiębiorca lub konsument musisz ufać temu organowi. W pełni polegasz na nich, aby utrzymać wysoki standard finansowy.

W naszym coraz bardziej cyfrowym wieku, stajemy się o wiele bardziej uzależnieni od stron trzecich, aby ułatwić handel. Niektóre społeczeństwa, takie jak Szwecja, gdzie brakuje gotówki, polegają głównie na pośredniku.

 
Guarium
 

Kiedy podaż w systemie gospodarczym dramatycznie wzrasta, widzimy, że ceny towarów i usług wymykają się spod kontroli. Widzieliśmy negatywne skutki tych hiperinflacyjnych pieniędzy często na całym świecie i przez wieki, odkąd Chińczycy wprowadzili tę możliwość. Weźmy na przykład banknot o wartości stu bilionów dolarów wydany w Zimbabwe w latach 2008/2009:

 

 

 

Ryan Smith
Ryan jest twórcą stron internetowych, pisarzem i handlowcem kryptowalutowym pochodzącym ze słonecznej Republiki Południowej Afryki. Je, oddycha i żyje krypto. Gdy  skrupulatnie nie przegląda Internetu, można go znaleźć planującego swoją następną podróż lub biegającego po boisku piłkarskim 5-a-side.

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/czy-naprawde-potrzebujemy-kryptowalut-nowoczesna-eksploracja-pieniedzy/
YouTube253
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

FIRMA W KTÓREJ – DOMINUJĄ FINANSE

PROMUJ, REKLAMUJ!


ZARABIAJ BEZ POLECONYCH!


TPS

 
 

ŚWIETNY PORTAL DO REKLAMY TWOICH PROGRAMÓW PARTNERSKICH

The Most Popular Traffic Exchange

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

GIEŁDA – KRYPTO

 
 

NIE ZNASZ SIĘ NA KOPARKACH, NA TRADINGU A I TAK ZARABIASZ! TO JEST MOC INTERNETU!

 
 

Zostań właścicielem sprzętu wydobywczego

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM AUTOINVESTORA

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

TANIE KONTRAKTY = Z CZASEM SPORE ZYSKI

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 50476

Dzisiejsze Wizyty: 281

Użytkownicy Online: 9

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
PulsReklamy – Zostań Uczestnikiem lub Reklamodawcą

Projekt PulsReklamy zajmuje się głównie rozsyłaniem przesyłek reklamowych do zarejestrowanych uczestników. Reklamodawcy pozwoli przedstawić swoją ofertę reklamową sporej grupie użytkowników, uczestnikowi...

Zamknij