Blockchain Revolution – Przyszłość technologii Blockchain w motoryzacji

Blockchain Revolution – Przyszłość technologii Blockchain w motoryzacji

Ostatnio zajęliśmy się tematem dość ciężkim dla przeciętnego czytelnika. Polityka to bowiem zdaniem wielu nie przelewki. Dziś omówimy coś lżejszego. Który bowiem duży chłopiec nie marzył kiedyś np. o sportowym samochodzie czy terenówce. A gdyby taki pojazd uzbroić do tego w oprogramowanie oparte na blockchainie?

Koalicja blockchainowa

Niedawno świat Blockchaina obiegła wiadomość o zawiązaniu Otwartej Inicjatywy Blockchainowowej branży Mobilności (Mobility Open Blockchain Initiative, czyli w skrócie  wymowne MOBI).

W skład koalicji weszły m.in. BMW, Ford, General Motors, Renault, Bosch, ZF, Accenture, IBM oraz firmy specjalizujące się w technologii sieci bloków: Consensys i Hyperledger.

Stojący na czele MOBI Chris Ballinger otwarcie mówi o celach i idei stojącej za związkiem:

Naprawdę musisz mieć wspólne standardy i wspólne sposoby komunikowania się samochodów, identyfikowania się i dokonywania płatności. Jeśli każda firma motoryzacyjna próbuje stworzyć własne portfele samochodowe, lub własny sposób płacenia za przejazd lub świadczenia usługi wspólnego przejazdu, to po prostu nie działa, to Wieża Babel.

 
NEXUS
 

Trafne biblijne skojarzenie! Sam jednak fakt powstania MOBI pokazuje, że giganci motoryzacyjni bardzo poważnie patrzą na potencjał Blockchaina. Wystarczy zauważyć, że związek tworzy ponad 30 przedsiębiorstw, które razem kontrolują 70% interesującego nas rynku.

Dan Harple, CEO Context Labs, twierdzi, że pierwszym celem koalicji będzie stworzenie “minimalnego, działającego ekosystemu”. Już wkrótce ma dojść do pilotażowego spotkania przedstawicieli reprezentantów firm i powstania podzespołów operacyjnych, które mają zajmować się takimi tematami jak: identyfikacja pojazdów, śledzenie danych, ride-sharing, ekosystem do płatności czy rynek danych.

Właśnie o przetwarzanie danych głównie tu chodzi. Oddajmy jednak głos ponownie Ballingerowi:

Wszyscy ostrzą sobie zęby na te dane. Apple łowi je za pomocą swoich urządzeń, Amazon wyposaża pojazdy w Alexę, Microsoft Azure ma system operacyjny dla samochodów, Google również. Auto to kolejny kluczowy obszar i następne wielkie pole walki w wojnie o dane. Dane samochodowe to biznes warty bilion dolarów. (…) Jeżeli stworzymy sposób zarządzania prawami do tych danych, informacjami tymi będą mogli w końcu rozporządzać ci, którzy je generują – prywatni właściciele samochodów, operatorzy flot czy firmy zajmujące się infrastrukturą drogową.

 
BITCLUB
 

Dzięki blockchainowi uda się więc zarówno zdecentralizować dostęp do danych, jak i umożliwić ich przetwarzanie w większym wymiarze, niż jest to obecnie. Wszystko to może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę samodzielnych, niewymagających kierowcy, pojazdów czy dronów. Czy te ambitne plany uda się zrealizować? W końcu poszczególni gracze na rynku już od jakiegoś czasu tworzą swoje systemy oparte na blockchainach.

Porsche + XAIN

Choćby berliński start-up XAIN, zwycięzca „Prosche Innovation Contest”, od początku tego roku współpracuje z Porsche w kwestii wprowadzania innowacji na rynek motoryzacyjny. Dzięki tworzonemu blockchainowi trudniej będzie choćby ukraść nasz samochód………….

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/blockchain-revolution-przyszlosc-technologii-blockchain-w-motoryzacji/
YouTube266
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 81138

Dzisiejsze Wizyty: 166

Użytkownicy Online: 5

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij