Bitcoin w miesiąc zyskał 35 procent. Możliwe przyczyny.

Bitcoin w miesiąc zyskał 35 procent. Możliwe przyczyny.

Bitcoin w miesiąc zyskał 35 proc. „Największy w historii rajd byków może być przed nami”

 

Kryptowaluty znowu ożyły. Bitcoin w ciągu miesiąca zyskał 35 proc., bitcoin cash – 17 proc., ethereum – 6 proc., a litcoin – 11 proc. Kapitalizacja całego rynku wzrosła do 300 mld dol. Apologeci wirtualnego pieniądza są pełni optymizmu. Nie brakuje głosów, że największa kryptowalut świata może jeszcze rosnąć, bijąc na głowę szczyty z grudnia zeszłego roku.

To może być punkt zwrotny dla największego rajdu bitcoinowych byków w historii – ten wpis Matiego Greenspana, analityka kryptowalutowego eToro z poniedziałku wywołał duże poruszenie wśród kryptoinwestorów. Owszem, bitcoin w ostatnim czasie znowu zyskał na wartości – w ciągu miesiąca o 35 proc., a tylko przez ostatnie 7 dni o 11 proc. – ale czy paliwa może wystarczyć na kolejne zwyżki? Zwolennicy wirtualnych walut mówią jasno – tak.

 
 

Skąd taki ferment? Prześledźmy kilka informacji z ostatniego czasu, które mogły tchnąć w rynek nowe nadzieje na wzrost:

1. Wzrost popularności bitcoina może być po pierwsze związany ze zmianą polityki Banku Japonii. Skąd takie przypuszczenia? Spójrzmy. Agencja Reuters pisze, że wewnątrz Banku Japonii (BoJ) odbywa się niezwykle aktywna dyskusja przed posiedzeniem na koniec lipca.

– W grę miałaby wchodzić potencjalna zmiana polityki stabilizowania rentowności długoterminowych obligacji skarbowych w okolicy zera, czy zmiana programu skupu aktywów. Źródła donoszą, że BoJ chciałby utrzymania akomodacyjnej polityki monetarnej, ale w mniejszym stopniu negatywnie oddziałującej na wynik sektora bankowego – pisze Rafał Sadoch z DM mBanku.

Część inwestorów z Japonii obawia się więc zmiany polityki monetarnej i chcąc zabezpieczyć się przed zawirowaniami, inwestuje w bitcoina. Potwierdzają to dane. Obecnie 55 proc. transakcji na bitcoinie wykonywanych jest za pomocą japońskiego jena.

Co ciekawe, w grudniu zeszłego roku, kiedy cena bitcoina zbliżała się do historycznych szczytów, to właśnie Japończycy w lwiej części odpowiadali za ten rajd.

 
Guarium Network Specjalist
 

2. SIX – spółka będąca właścicielem oraz operatorem szwajcarskiej giełdy papierów wartościowych, ogłosiła plan uruchomienia w pełni regulowanej platformy wymiany kryptowalut. To kolejny krok Szwajcarii w rozwijaniu ekosystemu blockchaina.

3. Egzaminy Chartered Financial Analyst (CFA) będą zawierać pytania dotyczące technologii blockchain. Egzaminy CFA są cenioną i prestiżową międzynarodową kwalifikacją z dziedziny doradztwa inwestycyjnego. Mówi się, że ten ruch z całą pewnością przyniesie powszechną wiedzę o kryptowalutach na Wall Street.

4. W USA Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpatruje wniosek Cboe Global Markets dot. utworzenia ETF-u na bitcoina.

5. Rynkiem kryptowalut staje się coraz bardziej łakomym kąskiem także dla tych największych inwestorów instytucjonalnych. Wirtualnymi pieniędzmi interesuje się już nie tylko JP Morgan, czy Goldman Sachs, ale także BlackRock, największa na świecie firma inwestycyjna i zarządzająca aktywami, szacowanymi na ponad 6 biliona dolarów. Jakikolwiek sygnał od grubych ryb zainteresowanych wejściem na rynek krypto, może być więc odczytywany jako zachęta uprzedzenia wzrostów w przyszłości.

 
ViaBtc
 

Podkreślmy jednak, że tak jak pisze KNF, inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z wielkim ryzykiem i utratą całego zainwestowanego kapitału.

 

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w firmach w których obrót masz w BTC lub innych kryptowalutach - zapraszam poniżej. Pamiętaj że trzymając pieniążki w standardowej walucie Fiat na wzroście nie zarobisz a wręcz przeciwnie - inflacja, deflacja. W krypto natomiast jest to jak najbardziej możliwe.

Warto mieć też zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

BitClub Network - Zobacz !

RockWall - Zobacz !

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/bitcoin-w-miesiac-zyskal-35-procent-mozliwe-przyczyny/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69436

Dzisiejsze Wizyty: 115

Użytkownicy Online: 2

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
23.12.2016 *** WIADOMOŚĆ OD WŁAŚCICIELI AIOP ****

Najważniejsze informacje  z e-mail, które otrzymaliśmy od AIOP. Przetłumaczył jak zwykle Łukasz Gałuszka W tym momencie, jak subskrybent otrzyma wiadomość...

Zamknij