Bitcoin Mining: Szacowanie zużycia energii górnictwa, względem wydobycia złota

Bitcoin Mining: Szacowanie zużycia energii górnictwa, względem wydobycia złota

 

Wydobycie Bitcoina rzekomo pochłania znacznie więcej energii, niż wydobycie złota o tej samej wartości. Jest to zgodne z najnowszym raportem opublikowanym przez Nature International Journal of Science, opracowanym przez Max J.Krause i Thabet Tolaymat.

W raporcie tym możemy się dowiedzieć że ​​energochłonny proces wydobywania cyfrowych walut takich jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Monero, pochłania ogromne ilości energii elektrycznej w porównaniu do wydobywania metali takich jak złoto czy platyna.

Z informacji tych wynika że ​​potrzeba 17 (BTC) i 7 (ETH) megadżuli energii na wydobycie Bitcoin i Ethereum. Z drugiej strony wydobycie złota i platyny o tej samej wartości zajmuje od pięciu do siedmiu megadżuli energii.


Już ponad 250 000 użytkowników korzysta z Presearch!

 
 

W badaniach podkreślono że zilustrowane dane zużycia energii kryptograficznej, są niezależne od energii wymaganej dla systemów chłodzenia i innych operacji peryferyjnych. Oznacza to, że rzeczywiste liczby mogą być znacznie wyższe.

Zespół Nature International szacuje, że na samo wydobycie Bitcoinów zużyto w 2017 r. około 948 megawatów. Autorzy doszli do takich wyników biorąc pod uwagę 50 – procentowy udział rynkowy monety i logicznie zakładając że zużycie energii w górnictwie bitcoinowym wynosi około połowy całkowitego zużycia w branży.

To powiedziawszy, wydobycie kryptowalut intensyfikuje się wraz ze wzrostem zużycia energii i kosztów. Większe firmy nadal dominują na rynku kryptograficznym, głównie dzięki taniej energii elektrycznej.

 

Bieżące rozmowy na temat wydobycia BTC i złota

 

Obecnie toczy się wiele debat dotyczących zużycia energii krypto i wydobywczej złota. Ostateczne wyniki ujawniają jednak wyraźne różnice. Na przykład oszacowanie zużycia energii w kryptografii jest głęboko uzależnione od natury źródeł energii i wydajności urządzeń górniczych, a więc trudno jest uzyskać wiarygodne dane szacunkowe.

Z drugiej strony istnieje wiele ukrytych elementów w produkcji złota. Teoretycznie pośrednie, ale równie ważne w kwestii zużycia energii w tym sektorze.

 
Guarium
 

W raporcie zwrócono również uwagę na to, że większość firm wydobywających złoto nie podaje konkretnych danych na temat zużycia energii. Bitcoin, kontra debata na temat wydobycia złota, pozostanie nadal nieprzejrzysty, dopóki nie zostaną przeprowadzone bardziej kompleksowe badania empiryczne.

 

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/bitcoin-mining-szacowanie-zuzycia-energii-gornictwa-wzgledem-wydobycia-zlota/
YouTube256
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sie



Twoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69643

Dzisiejsze Wizyty: 459

Użytkownicy Online: 2

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
„Newsiory” od BeerBiz! Piwo w cenie!

W drodze sklep internetowy. Niedługo również wysyłka piwa Polsterbräu do inwestorów BeerBiza. U mnie kilka  litrów piwa w drodze. Czekam...

Zamknij